Zapraszamy codziennie w godzinach 10-18

Atrakcje Władysławowo – co warto zobaczyć?

Planujesz wakacyjny wypoczynek we Władysławowie? A może wybierasz się tam na weekend? Skorzystaj z lokalnych atrakcji, które jeszcze bardziej urozmaicą Twój pobyt nad morzem. Władysławowo jest jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów. W sezonie tętni życiem, a poza nim oferuje wyciszenie w pięknych okolicznościach przyrody. Z czego słynie Władysławowo? Co warto zobaczyć? Zapraszamy do lektury!

 

Z czego słynie Władysławowo?

Władysławowo to duża, nadmorska miejscowość, która rozciąga się u nasady Półwyspu Helskiego. Stanowi dobrą bazę wypadową do zwiedzania Trójmiasta oraz Helu, choć i samo miasteczko ma sporo do zaoferowania. Pomijając piękne, rozległe i piaszczyste plaże, które zachęcają do szaleństw w wodzie i długich spacerów, warto zwrócić uwagę również na lokalne atrakcje. Jedną z nich jest Dom Rybaka z wieżą widokową. Wspomniany wyżej obiekt to typowy przykład socrealistycznej architektury z lat 50. XX wieku. Dziś jest on symbolem miejscowości. Z wieży Domu Rybaka można podziwiać panoramę okolicy, Zatokę Pucką, Morze Bałtyckie i cały Półwysep Helski. Taras znajduje się na wysokości 45 metrów, a dla odważnych przygotowano dalszą trasę, prowadzącą krętymi schodami na wysokość 63 metrów. Wewnątrz budynku znajduje się Muzeum Motyli oraz ekspozycja Magiczny Zawrót Głowy.

Władysławowo słynie również z największego portu rybackiego w Polsce. Cumują tam zarówno kutry rybackie, jak i małe statki wycieczkowe. Spacerując po porcie, można dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca rybaka, lub zapisać się na rejs po Bałtyku. Kolejną blisko zlokalizowaną atrakcją (Sławutówko k. Władysławowa), która w szczególności zadowoli turystów w wieku przedszkolnym i szkolnym, jest Park Ewolucji. Znajduje się w nim wiele tematycznych i interaktywnych instalacji, które zachęcają do poznawania świata tych fascynujących, prehistorycznych gadów. Czym jeszcze ujmuje turystów Władysławowo? Atrakcje sypią się jak z rękawa. Fani polskiego sportu koniecznie powinny udać się na Promenadę i zobaczyć Aleję Gwiazd Sportu, która znajduje się przy osławionym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Wzdłuż Promenady znajdują się liczne budki z jedzeniem i pamiątkami.

 

władysławowo atrakcje

 

Atrakcje Władysławowo – co warto zwiedzić w okolicy?

Masz czas, by zobaczyć jeszcze inne atrakcje? Władysławowo i okolice to idealna destynacja wakacyjna dla wszystkich tych, którzy nie lubią leżeć plackiem na plaży przez całe dnie. Dużą popularnością wśród turystów cieszy się Latarnia Morska Rozewie, która ma największy zasięg nominalny ze wszystkich latarni oświetlających polskie wybrzeże. Według legendy, w XVII wieku w okolicy Rozewia doszło do katastrofy szwedzkiego statku, w wyniku której cała załoga, włącznie z kapitanem, poniosła śmierć. Ocalała tylko córka kapitana, którą uratował miejscowy rybak. Zrozpaczona dziewczyna zdecydowała się osiedlić w Rozewiu i co noc rozpalać ognisko na wzgórzu, aby ostrzegać innych żeglarzy przed podobnym losem. Miejscowa ludność, według niektórych opowieści, miała jej w tym pomagać. Córka kapitana rozpalała ogniska każdego dnia, kiedy tylko zapadał zmrok, aż do końca swojego życia. Jej postępowanie stało się motywacją miejscowej ludności do budowy latarni morskiej.

Tuż pod Latarnią Morską w Rozewiu znajduje się kolejna atrakcja, której nie można pominąć w swoim planie zwiedzania Władysławowa i okolic. Mowa oczywiście o naszej Motylarni Rozewie, gdzie możesz zobaczyć różnorodne gatunki motyli w ich naturalnym środowisku. Hodujemy mnóstwo egzotycznych przedstawicieli tych wyjątkowych owadów, w tym niebieskie motyle z rodziny Morpho Peleides, malajskie Leafwing’i czy motyle Colobura Dirce, które cechują się ubarwieniem zebry. Nasza Motylarnia czynna jest codziennie od godziny 10.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy!

Z Rozewia masz już żabi skok do Jastrzębiej Góry. Ta również słynie z licznych atrakcji. Warto odwiedzić m.in. piękną Promenadę Światowida, pomnik Gwiazdy Północy i Jastrzębski Klif, do którego wiedzie magiczny Lisi Jar. Jastrzębski Klif to najwyższy klif na bałtyckim wybrzeżu. Otrzymał swoją nazwę od króla tamtejszych okolic – jastrzębia. Ten 33-metrowy klif oferuje turystom wyjątkowe widoki na niezapomniane zachody słońca. Wokół jego krawędzi przebiega niebieski szlak turystyczny, który zaprasza do odkrywania okolicznej przyrody i krajobrazów.

Władysławowo – atrakcje na niepogodę

Polskie morze, nawet w czasie wakacji, nie zawsze gwarantuje piękną i słoneczną pogodę. Co zrobić, gdy podczas wakacyjnego urlopu złapie Cię deszcz lub gdy słońce przysłonią ciężkie chmury? Na pewnie nie warto rezygnować z aktywności i zamykać się w wynajętym pensjonacie. W takiej sytuacji można skorzystać z oferty Centralnego Ośrodka Sportu Cetniewo. To starannie utrzymany kompleks basenów, z dostępem do saun i rozbudowanej strefy SPA. Wykwalifikowany personel sprawi, że szybko zapomnisz o niepogodzie.