Zapraszamy codziennie w godzinach 10-18

Gdzie nad morze z dzieckiem? Podpowiadamy!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Po całym roku wytężonej pracy zarówno dzieciom, jak i dorosłym należy się wypoczynek z mnóstwem atrakcji. Moc rozrywki z pewnością można znaleźć nad polskim morzem. Wybrzeże to niezmiennie jeden z najchętniej wybieranych kierunków na wczasy. Gdzie nad morze z dzieckiem jechać? Które kurorty wyróżniają się ofertą dopasowaną do potrzeb najmłodszych letników? Chętnie Ci podpowiemy!

Polskie morze z dzieckiem – jakie miejsce wybrać?

Planując nadmorski urlop z dziećmi, trzeba wziąć ich specyficzne wymagania dotyczące atrakcji. Oczywiście warto pokazać swojej pociesze piękno polskiego wybrzeża, majestatyczne oblicze Bałtyku i zwrócić uwagę dziecka na lokalną florę i faunę, ale nie ma co oczekiwać, że będzie to dla malucha tak samo interesujące jak dmuchaniec na plaży czy karuzela na deptaku. Wakacje z dziećmi rządzą się swoimi prawami, dlatego trzeba wybrać takie miejsce, które sprawi, że cała rodzina będzie usatysfakcjonowana z wyjazdu. Naszym zdaniem lepiej postawić na nieco bardziej popularny kurort niż na spokojną, małą, nadmorską miejscowość, którą często wybierają osoby stroniące od tłumów i lubiące ciszę. Z kolei wybierając hotel lub kwaterę prywatną, warto zwrócić uwagę, by obiekt był przystosowany do potrzeb najmłodszych. Plac zabaw lub basen w miejscu noclegu to duże udogodnienie, które pozwoli jeszcze lepiej zorganizować pociechom czas. Dzieci będą miały się czym zająć w przerwie od plażowania czy po dniu spędzonym na zwiedzaniu, a rodzice zyskają chwilę wytchnienia od pytań typu: „Mamo, nudzi mi się. Co mam teraz robić?”, „Tato, mogę pograć na Twoim telefonie?”. A więc, gdzie jechać nad morze w Polsce całą rodziną? Poniżej znajdziesz konkretne propozycje.

Najlepsze miejscowości nadmorskie na wczasy z dziećmi

Jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów, do którego co roku tłumnie ściągają całe rodziny jest Sopot. Miasto to słynie z najdłuższego mola w Europie, po którym można spacerować i podziwiać piękne widoki na Bałtyk. Plaże w Sopocie uznawane są za najpiękniejsze w kraju, ponieważ są szerokie i piaszczyste, a woda jest wyjątkowo czysta. Ponadto na sopockich plażach znajduje się mnóstwo atrakcji dla dzieci, w tym rozbudowany plac zabaw składający się z różnego rodzaju zjeżdżalni, drabinek i lin do wspinaczki. Sopocki monciak, czyli najbardziej reprezentacyjna ulica tego miasta (ul. Bohaterów Monte Cassino) również jest pełen atrakcji. Obfituje w sklepy z pamiątkami, restauracje oraz knajpki z ulicznym jedzeniem. Ponadto często organizowane są na nim różnego pokazy artystyczne. Te magiczne są szczególnie lubiane przez najmłodszych turystów. Wakacje w Sopocie zaliczone? Zastanawiasz się, gdzie nad morze z dziećmi jechać w poszukiwaniu innych wrażeń? Postaw na Władysławowo!

W sezonie Władysławowo tętni życiem i, podobnie jak Sopot, znane jest z rozległych, czystych i złocistych plaż, po których klientów na swoje przysmaki szukają sprzedawcy lodów, gofrów i gotowanej kukurydzy. Wśród licznych atrakcji warto wymienić na pewno Port Rybacki oraz Lunapark Sowiński, który działa w miasteczku od 1997 roku. Wspomniane wyżej wesołe miasteczko nieustannie budzi ciekawość dzieci, które chętnie spędzają tam swój wolny czas. Wybór atrakcji jest naprawdę duży – od kolejki górskiej i Młyńskiego Koła, po gokarty, Komnatę Luster czy Kino 9D. Lunapark Sowiński to miejsce odpowiednie zarówno dla małych, jak i starszych dzieci. Nie sposób się tam nudzić. Po wizycie w wesołym miasteczku można kupić magnes na pamiątkę i zjeść smaczny posiłek w jednej z licznych knajpek. Niedaleko Władysławowa jest z kolei Park Ewolucji w Sławutówku, w którym znajdują się m.in. modele uwielbianych przez dzieci dinozaurów i mamutów włochatych, a także plac zabaw i kino 7D. To także miejsce stworzone z myślą o najmłodszych.

Jeśli Władysławowo nie budzi Twojego zainteresowania, to może Jastrzębia Góra? To kolejna destynacja, którą warto rozważyć, jadąc nad morze z dziećmi. Dlaczego? Jastrzębia Góra to doskonałe miejsce na rodzinny urlop. Można tu wypoczywać i opalać się na piaszczystych plażach i korzystać z różnych aktywności typu jazda na rowerze, windsurfing czy kitesurfing. Można też wybrać się na rejs po Bałtyku statkiem wycieczkowym lub motorówką. Jeśli chodzi o dzieci, to na pewno spodoba im się wizyta w Parku Linowym Tarzan Park i spacer po Promenadzie Światowida. Będąc w Jastrzębiej Górze, nie sposób nie zajrzeć do Motylarni Rozewie, która znajduje się tuż pod Latarnią Morską. To wyjątkowe miejsce, w którym można podziwiać żywe okazy egzotycznych motyli. Te piękne stworzenia nie są w żaden sposób odizolowane od zwiedzających. Można podziwiać je w locie, obserwować podczas posiłku oraz wygrzewające się na roślinach, których również nie brakuje w tym obiekcie. Oprócz motyli z najdalszych zakątków świata, uwagę gości kradną również żółwie, które leniwie wylegują się na swoich wybiegach. Wszystkiemu towarzyszy śpiew wirtualnych ptaków, które brzmią, jakby faktycznie świergotały nam nad głowami. Motylarnia Rozewie to atrakcja o dużych walorach edukacyjnych, więc łączymy tu przyjemne z pożytecznym. Zaraz obok znajduje się Domek Do Góry Nogami, który również warto zwiedzić.

Gdzie jest najwięcej atrakcji nad morzem dla dzieci?

Co roku przed sezonem wakacyjnym na forach dla rodziców pojawiają się pytania typu: „gdzie nad morze w Polsce jechać”, „gdzie z dzieckiem nad morze” czy „nad morze gdzie najlepiej z dzieckiem jechać”? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania, ponieważ bardzo wiele zależy tu od zdolności organizacyjnych rodziców, preferencji małych turystów oraz dostępu do środka transportu lub jego braku. Prawda jest taka, że najwięcej atrakcji nad morzem dla dzieci znajdziemy w największych i najbardziej popularnych kurortach. Sopot, Władysławowo i Jastrzębia Góra to tylko trzy spośród nich. Wybierając się nad morze z dziećmi, ważne jest to, by dobrze zorganizować im czas i żeby w planie dnia znaleźć miejsce na różne aktywności – plażowanie, kupowanie pamiątek, edukację oraz trywialne rozrywki, które nam, dorosłym, wydają się pozbawione sensu i niewarte zapłaty. Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i dla każdego z nas piłeczka kupiona w automacie czy kilka minut spędzonych na jednoosobowej karuzeli, to było naprawdę fantastyczne przeżycie. Pozwólmy doświadczyć tego także swoim pociechom.