Planujesz wyjechać na urlop nad morze i zatrzymać się w Jastrzębiej Górze? Atrakcje dla dzieci i całych rodzin możesz sprawdzić już teraz, by poznać wachlarz możliwości, jakie czekają Cię na miejscu. Zobacz atrakcje na niepogodę w Jastrzębiej Górze, dzięki którym nie będziesz się nudzić w hotelowym pokoju, kiedy zacznie padać. Poznaj też wyjątkowe atrakcje w Jastrzębiej Górze i okolicach, które warto odwiedzić, gdy świeci słońce. Zapraszamy do lektury!

Jastrzębia Góra – atrakcje na świeżym powietrzu

Jeśli planujesz wybrać się do Jastrzębiej Góry z rodziną, na liście atrakcji turystycznych koniecznie uwzględnij Nadmorski Park Krajobrazowy oraz słynne jastrzębskie klify. Tym, czego skromnemu kurortowi nie można odmówić, jest sprzyjający zdrowiu i wypoczynkowi mikroklimat, zawdzięczany m.in. parkowi krajobrazowemu. To idealne miejsce do spędzania czasu w otoczeniu zróżnicowanej fauny i flory. Po parku możesz poruszać się pieszo lub rowerem. Warto wybrać ścieżki edukacyjne i odwiedzić rezerwaty, dzięki którym Ty i Twoi bliscy zdobędziecie wiedzę o okolicy.

Z kolei jastrzębski klif to jeden z klifów wchodzących w skład łańcucha na wybrzeżu Bałtyku. I to nie byle jaki, bo najwyższy, liczący aż 33 m. Jeśli lubisz podziwiać wschody i zachody słońca bądź zależy Ci na przywiezieniu z wakacji unikalnych zdjęć, wprost musisz się tam wybrać.

Atrakcje dla dzieci – Jastrzębia Góra i okolice

Popularne i chętnie wybierane atrakcje dla dzieci w Jastrzębiej Górze, to oczywiście największa motylarnia w Polsce: Motylarnia Rozewie, oraz stadnina koni. W tych miejscach miłośnicy zwierząt mogą obcować z małymi przyjaciółmi. W naszym ogrodzie motyli świata zobaczysz kilkanaście egzotycznych gatunków (zachęcamy do zapoznania się z opisem motyli), poznasz ich historie, obejrzysz różne stadia życia, a także wykonasz sobie i bliskim zdjęcia z motylami. Ubierz się kolorowo, a być może owady zechcą na Tobie usiąść!

Stadniny koni stanowią atrakcje w okolicy Jastrzębiej Góry. Aby się do nich udać, trzeba mieć samochód lub podjechać autobusem kursującym pomiędzy nadmorskimi miasteczkami. Najbliższe stadniny rekreacyjne znajdują się kolejno ok. 5, 10, 11, 13 i 25 km od Jastrzębiej Góry.

Jastrzębia Góra i okolice – atrakcje dla dorosłych

Wybierasz się na wakacje pełną rodziną i szukasz miejsc do odwiedzenia, gdy najmłodszymi dziećmi będą się zajmowali dziadkowie lub starsze rodzeństwo? Koniecznie daj szansę Domowi Whisky, czyli lokalowi stworzonemu z myślą o miłośnikach złocistego trunku. Nie tylko spróbujesz w nim alkoholi wysokiej jakości, ale także zapoznasz się z historią, tradycją, obyczajami. Warto też zwrócić uwagę na sam budynek, którego wygląd nie jest przypadkowy.

Podczas pięknej pogody dorośli mogą się skusić również na lot widokowy awionetką, mający start na lądowisku w Jastarni. Spojrzysz na morze i Półwysep Helski od strony, której dotąd nie było Ci dane zobaczyć, chyba że na zdjęciach w internecie.

Atrakcje w Jastrzębiej Górze, których nie wolno pominąć

Być w Jastrzębiej Górze i nie wstąpić do sławetnej latarni morskiej w Rozewiu to jak codziennie korzystać z plaży i nie zamoczyć w morzu nawet małego palca. Latarnia morska jest piękna i wartościowa sama w sobie, a dodatkowo znajduje się w niej niewielkie muzeum. Podczas zwiedzania dotrzesz na samą górę, skąd obejrzysz – i zachwycisz się nią! – panoramę morską. Pamiętaj, by po wizycie w latarni odwiedzić Motylarnię „Rozewie”, rezerwat przyrody Przylądek Rozewie, maszynownię. Warto też zobaczyć pomniki na świeżym powietrzu.

Tradycyjne atrakcje turystyczne w Jastrzębiej Górze to oczywiście piękna piaszczysta plaża do opalania i relaksowania się oraz Promenada Światowida do spędzania popołudni z całą rodziną, podziwiania sztuki lokalnych artystów, kupowania pamiątek i smakowania pysznych nadmorskich przysmaków.

Jastrzębia Góra – atrakcje dla dzieci i dorosłych

Im dłuższy urlop i pobyt nad morzem, tym więcej pozycji powinna liczyć lista miejsc do odwiedzenia i rozrywek do wypróbowania. Na szczęście mamy w zanadrzu jeszcze kilka propozycji! Warte uwagi atrakcje w okolicy Jastrzębiej Góry to rejs widokowy jachtem motorowym Arkun, rozpoczynający się w porcie we Władysławowie, spacer wąwozem Lisi Jar z podziwianiem drzew liczących przeszło sto lat, zwiedzanie pałacu w Krokowej i grot Jaskini Mechowskiej w Mechowie.

Pamiętaj, że atrakcją na niepogodę w Jastrzębiej Górze i okolicach może być wizyta w Motylarni w Rozewiu… przed godzinami otwarcia. Zapewniamy wstęp osobom chcącym wykonać sesję zdjęciową z motylami tak, by w kadrze nie pojawiły się osoby trzecie. Na spokojnie zwiedzisz cały ogród motyli, uchwycisz na fotografiach najlepsze momenty i zachęcisz egzotyczne motyle świata do zainteresowania się właśnie Tobą. Jeżeli planujesz wyjazd nad morze w ramach podróży poślubnej, taka sesja ślubna będzie stanowiła piękne zwieńczenie Waszego szczególnego dnia. Zapraszamy!