Zapraszamy codziennie w godzinach 10-17.

Puck atrakcje turystyczne – co zobaczyć w okolicy?

Zatoka Pucka jest atrakcyjnym miejscem dla turystów i miłośników rekreacji wodnej. Łagodne fale i relatywnie płytkie wody sprawiają, że jest to idealne miejsce na wakacyjny urlop z dziećmi. „Małe Morze” jak mawiają miejscowi, co roku zapełnia się turystami, którzy chcą odpocząć, wsłuchując się w szum fal i śpiew mew. Nie brakuje tu także zwolenników sportów wodnych, takich jak windsurfing czy kitesurfing. Jakie inne atrakcje turystyczne w Pucku czekają na przyjezdnych? Zapraszamy do lektury!

Zatoka Pucka – atrakcje

Zatoka Pucka zachwyca malowniczym krajobrazem, który można podziwiać, wędrując pieszymi szlakami turystycznymi (np. Puck-Władysławowo, Puck-Krokowa), lub korzystając ze zróżnicowanych tras rowerowych (np. Puck-Mrzezino). Dominują tu piaszczyste plaże, typowo nadmorska roślinność oraz płytkie, mało zasolone wody. Jedną z największych atrakcji przyrodniczych Zatoki Puckiej jest Cypel Rewski. To kilkumetrowa, piaszczysta kosa, która wcina się w wody wspomnianej wyżej zatoki, powstała w wyniku działalności prądów morskich. Długość cypla w Rewie wynosi około 1 km, a stojąc na jego krańcu, można poczuć się jak na końcu świata. Turyści często wykorzystują to miejsce do robienia pamiątkowych zdjęć.

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, Zatoka Pucka znana jest w całej Europie z doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych. Każdego roku zjeżdżają tu miłośnicy kitesurfingu, windsurfingu i żeglarstwa, by dać upust swojej pasji. W zlokalizowanych w obrębie Zatoki Puckiej kurortach znajduje się wiele świetnie wyposażonych wypożyczalni, które udostępniają turystom rowery i sprzęt do sportów wodnych. Działa tu też mnóstwo szkół żeglarskich, które umożliwiają zdobycie patentu żeglarskiego w czasie wakacyjnego wyjazdu. Interesującą atrakcją są również rejsy po Zatoce Puckiej, które pozwalają na zwiedzenie polskiego wybrzeża z zupełnie innej perspektywy.

Miasto Puck – atrakcje

Wiele interesujących miejsc do zwiedzenia czeka na turystów również w samym Pucku. Co konkretnie? Oto nasze propozycje:

 • Stary Rynek w Pucku,
 • kościół pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła,
 • ruiny zamku krzyżackiego,
 • port rybacki,
 • pomnik zaślubin Pucka z Morzem Bałtyckim,
 • Muzeum Ziemi Puckiej,
 • huta szkła,
 • molo spacerowe,
 • Park Kaszubski. 

Puck słynie także z licznym imprez żeglarskich, które odbywają się latem. Tak jak w każdym innym kurorcie spotykamy tu też kolorowe stoiska z pamiątkami i mnóstwo lokali gastronomicznych serwujących tradycyjne dania kuchni kaszubskiej.

Puck i okolice – atrakcje

Z Pucka blisko jest do Trójmiasta, które kusi turystów mnogością atrakcji wszelkiej maści. Można wybrać się na jednodniową wycieczkę, by zwiedzić port w Gdyni, gdańską starówkę i sopockie molo. W pobliżu Pucka znajduje się jeszcze jeden duży kurort, a mianowicie Władysławowo. Tam z kolei można podziwiać Dom Rybaka, Aleję Gwiazd Sportu oraz rezerwat przyrody Słone Łąki. Warto również odwiedzić Jastrzębią Górę z majestatycznymi klifami oraz Hel, który znajduje się na końcu Półwyspu Helskiego. W Helu na turystów czekają m.in. fokarium, wojenne bunkry oraz Muzeum Obrony Wybrzeża. Jeśli chodzi o atrakcje w Pucku dla dzieci, to, uwzględniając pobliskie miejscowości, można wymienić:

 • Lunapark Sowiński we Władysławowie,
 • Labirynt w Polu Kukurydzy w Swarzewie,
 • Park Ewolucji w Sławutówku,
 • Akwarium Gdyńskie,
 • Latarnia Morska w Rozewiu. 

Zatoka Pucka to dobra destynacja wakacyjna dla małych i dużych, dla ceniących spokój i aktywnych oraz dla wszystkich tych, którzy cenią piękno przyrody, oryginalną architekturę i rybacki klimaty tutejszych kurortów.

Motylarnia Rozewie – niepowtarzalna atrakcja dla całej rodziny

Tuż pod Latarnią Morska w Rozewiu mieści się nasza Motylarnia, która jest domem dla ponad kilkudziesięciu gatunków motyli z całego świata. Nasi Podopieczni mogą swobodnie poruszać się po całym obiekcie, który został w pełni przystosowany do ich potrzeb, jeżeli chodzi o wilgotność, temperaturę powietrza oraz dobór roślin. Wizyta w Motylarni Rozewie to niepowtarzalna okazja, by z bliska przyjrzeć się życiu motyli i poznać egzotycznych przedstawicieli tych wyjątkowych stworzeń. Wśród hodowanych przez nas okazów można znaleźć:

 • niebieskie motyle z gatunku Morpho Peleides,
 • Pawicę Atlas,
 • Tirumala Septentrionis, zwanego Niebieskim Tygrysem.
 • Hypolimnas Bolina, który znany jest także jako Niebieski Księżyc,
 • Papilio Palinurus.

Co ważne, nasi Goście nie są pozostawieni sami sobie. Każda grupa zwiedzających trafia pod opiekę Przewodnika, który oprowadza Gości po obiekcie, przedstawia interesujące ciekawostki z życia motyli i pokazuje najbardziej interesujące okazy. Potem Goście mogą sami spacerować po Motylarni, robić pamiątkowe zdjęcia i z bliska przyglądać się motylom. Zapraszamy rodziny z dziećmi, grupy zorganizowane oraz wszystkich tych, których pasjonuje bajecznie piękny świat motyli. Warto do nas zajrzeć przy okazji pobytu w Pucku lub innych kurortach zlokalizowanych w obrębie Zatoki Puckiej. Gwarantujemy moc niezapomnianych wrażeń, solidną porcję wiedzy i iście tropikalny klimat.

Przeczytaj także: Atrakcje w Karwi – co warto zwiedzić w okolicy?