Zapraszamy codziennie w godzinach 10-17.

Atrakcje w Karwi – co warto zwiedzić w okolicy?

Karwia to niewielka miejscowość turystyczna, która znajduje się w odległości około 15 km od Władysławowa i około 6 km od Jastrzębiej Góry. To raczej ciche i spokojne miejsce, wolne od sezonowego zgiełku, charakterystycznego dla największych, nadmorskich kurortów. Jeżeli więc planujesz wakacje z dziećmi, ale też chcesz odpocząć od tłumów i typowo wakacyjnego rozgardiaszu, warto rozważyć pobyt w Karwi. Jakie atrakcje czekają w okolicy? Na nudę na pewno nie można narzekać.

Z czego słynie Karwia?

Jeśli chodzi o atrakcje w Karwi, to z pewnością należy poświęcić uwagę szerokiej, piaszczystej plaży, która oddzielona jest od lądu wydmowo-sosnowym lasem. Wiele osób twierdzi, że jest to jedna z najpiękniejszych plaż na polskim wybrzeżu. Rozpościera się ona około 3 km wzdłuż linii brzegowej, co oznacza, że da się tu znaleźć odrobinę prywatności i to bez konieczności stawiania parawanu. W samej Karwi wart zobaczenia jest także bielony kościół pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego. Przy głównym trakcie – ulicy Kopernika i Wojska Polskiego – znajdują się puby i restauracje, w których można skosztować tutejszych śledzi, dorszy i szprotek świeżo wyłowionych z morza. Popularne są także stoiska z wędzonymi rybami oraz stragany z pamiątkami, choć te akurat spotkamy we wszystkich kurortach.

Spływy kajakowe Czarną Wodą

Między Karwią a Jastrzębią Górą znajduje się mała miejscowość Ostrowo. To właśnie tu do Bałtyku wpływa urokliwa rzeka o nazwie Czarna Woda (lub Czarna Wda). Wstęga o długości 20 km przepływa przez pradolinę bogatą w bagniste i torfowe tereny. Właśnie przez to woda w rzece jest brunatna, niemal czarna. Będąc w Karwi, warto wybrać się na spływ kajakowy Czarną Wodą. To świetna atrakcja nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Nie jest to rwąca rzeka, więc spływ jest bardzo bezpieczny i spokojnie mogą wziąć w nim udział dzieci od 5 roku życia.

Karwia – atrakcje w okolicy

Z racji tego, że Karwia zlokalizowana jest w pobliżu większych kurortów, wystarczy kilkanaście minut jazdy samochodem, by uatrakcyjnić sobie pobyt nad morzem. Jakie rozrywki czekają w okolicy? Jakie miejsca warto odwiedzić? Zacznijmy może od atrakcji dla dzieci w Karwi i okolicy. Oto kilka pomysłów na spędzenie wolnego czasu, które z pewnością ucieszą najmłodszych:

 • Osada Średniowieczna w Sławutowie,
 • Park Ewolucji w Sławutówku,
 • Strusia Farma w Kniewie,
 • Park Linowy w Dębkach,
 • Labirynt  w Polu Kukurydzy w Swarzewie,
 • Lunapark Sowiński we Władysławowie.

Atrakcje dla dorosłych w Karwi i okolicy:

 • Rezerwat Bielawskie Błota,
 • Nadmorski Park Krajobrazowy,
 • Lisi Jar w Jastrzębiej Górze,
 • latarnia morska na Przylądku Rozewie,
 • Gwiazda Północy”,
 • port we Władysławowie,
 • Dom Rybaka we Władysławowie.

W Karwi, tak jak w każdej innej nadmorskiej miejscowości, można spędzić urlop aktywnie, spacerując, jeżdżąc na rowerze, konno, czy też zażywając sportów wodnych. Nie trzeba nawet mieć własnego sprzętu. W okolicy działa wiele wypożyczalni, w których można wypożyczyć potrzebny ekwipunek na kilka godzin lub dni.

Motylarnia Rozewie – atrakcja, której nie można przegapić!

W drodze do Jastrzębiej Góry czy też Władysławowa warto zatrzymać się na chwilę w naszej Motylarni. Żyje w niej kilkadziesiąt gatunków motyli z całego świata, a wśród nich okazy, które rzadko można podziwiać na żywo. Motyle swobodnie poruszają się po całym obiekcie, co daje wyjątkową możliwość przyjrzenia się im z bliska. Cała Motylarnia udekorowana jest roślinami, więc przez chwilę możemy poczuć się jak w tropikach, zwłaszcza że wilgotność i temperatura powietrza, są dostosowane do potrzeb naszych Podopiecznych. Oprócz egzotycznych motyli hodujemy także żółwie.

Każda grupa zwiedzających trafia pod opiekę Przewodnika, który w ciekawy sposób opowiada o zwyczajach motyli, ich cyklu rozwojowym oraz preferencjach żywieniowych. Dawka wiedzy podana jest nienachalnie i w przystępny sposób, a jeśli Goście mają jakieś pytania, mogą śmiało zadać je Przewodnikowi. Kiedy oprowadzanie po obiekcie dobiegnie końca, Goście mogą zacząć zwiedzanie na własną rękę i to bez żadnych ograniczeń czasowych. To dobry moment na fotografowanie motyli i zrobienie sobie kilku pamiątkowych zdjęć z tymi stworzeniami w tle. Zapraszamy codziennie, w godzinach od 10.00 do 18.00. Wizyta w Motylarni Rozewie to świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi, grup zorganizowanych oraz wszystkich miłośników natury.

Karwia – co robić w razie niepogody?

Pogoda nad polskim morzem bywa kapryśna, co nie oznacza, że jesteśmy wówczas skazani na siedzenie w wynajętym pokoju czy domku. Można np. wybrać się do AquaParku we Władysławowie lub do SPA w Jastrzębiej Górze. W tej samej miejscowości jest też Muzeum Figur Woskowych, w którym można znaleźć znane postaci ze świata filmu, muzyki i sportu. Warto też odwiedzić Akwarium Gdyńskie, gdzie można podziwiać najróżniejsze gatunki ryb i innych morskich stworzeń. Zawsze też można wybrać się do kina, do teatru lub poszukać sezonowych wydarzeń kulturalnych w okolicy. W okresie wakacyjnym jest ich naprawdę sporo, a każdy kurort dokłada wszelkich starań, by zapewnić turystom moc rozrywki niezależnie od pogody.