Zapraszamy codziennie w godzinach 10-18

Atrakcje Rozewie – jakie ciekawe miejsca odwiedzić?

Przylądek Rozewie znajduje się na Pobrzeżu Kaszubskim, tuż przy Jastrzębiej Górze. Jeszcze do niedawna był on uznawany za najdalej wysunięty na północ punkt Polski, jednak obecnie ten zaszczytny tytuł nosi Gwiazda Północy, czyli punkt znajdujący się w pobliżu Jastrzębiej Góry. Rozewie każdego roku odwiedzają tysiące przyjezdnych i nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to bardzo ciekawy region pod względem turystycznym. Z czego słynie Rozewie? Co zwiedzić, będąc na miejscu? Z przyjemnością podpowiemy!

Rozewie – dlaczego warto odwiedzić tę nadmorską miejscowość?

Rozewie jest doskonałym miejscem na rodzinne wakacje, właśnie z uwagi na swoje niewielkie rozmiary i spokojną atmosferę. Można tu cieszyć się ciszą i jednocześnie korzystać z wielu atrakcji. To dobra, urlopowa destynacja zarówno dla tych, którzy preferują relaks i leniwy wypoczynek na plaży, jak i dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas, odkrywając okoliczne zakątki podczas długich rodzinnych spacerów po skalistym wybrzeżu. W centrum Rozewia czekają na nas zabytki i muzea, które warto odwiedzić, aby lepiej poznać bogatą historię tego popularnego przylądka. Ponadto, jak wszędzie nad morzem, można również skosztować wspaniałych, regionalnych potraw. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Rozewie? Ciekawe atrakcje znajdą tu zarówno miłośnicy przyrody, jak i fani architektury oraz parków rozrywki. Pobyt w tej nadmorskiej miejscowości wywołuje szeroki uśmiech na twarzach dorosłych i dzieci.

 

 

Ciekawe miejsca w Rozewiu do odwiedzenia

Będąc w Rozewiu, nie można przejść obojętnie obok Latarni Morskiej. Latarnia na Przylądku Rozewie jest najstarszym tego typu obiektem na polskim wybrzeżu. Jej budowa miała miejsce w 1822 roku, a następnie przeszła ona dwie duże modernizacje. Pierwsza miała miejsce w 1910 roku, a druga w 1978 roku. Podczas drugiej przebudowy latarnia została podwyższona o dodatkowe 8 metrów poprzez dodanie metalowego walca, aby uniknąć zacienienia przez sąsiednie drzewa. Dodatkowo na wieży zainstalowano nowe źródło światła. Latarnia Morska Rozewie jest dostępna dla turystów, a w jej wnętrzu znajduje się niewielkie Muzeum Latarni Morskich. Z tarasu na wieży można podziwiać pobliskie miejscowości – Władysławowo i Jastrzębią Górę. Widoki zapierają dech w piersiach.

Tuż pod Latarnią Morską znajduje się największa motylarnia w Polsce – nasza Motylarnia Rozewie. Z dumą możemy stwierdzić, że cieszy się ona nie mniejszą popularnością wśród turystów niż wspomniana wyżej Latarnia. Hodujemy różne gatunki motyli, w tym rzadkie odmiany egzotyczne, które cieszą oczy naszych gości. Każdy, kto odwiedzi naszą motylarnię, ma niepowtarzalną okazję pobyć w towarzystwie magicznych i delikatnych stworzeń, jakimi są motyle. Nasi podopieczni nie stronią od ludzi, chętnie siadają gościom na rękach i ubraniach, pokazując z bliska wszystkie swoje wdzięki. Organizujemy profesjonalne sesje zdjęciowe z motylami i pozwalamy gościom na wykonywanie amatorskich fotografii, upamiętniających wizytę w naszej motylarni. W sezonie zapraszamy codziennie, od godziny 10.00 do 18.00. W żadnym innym miejscu w Polsce nie dowiecie się o motylach tyle, co u nas.

Kolejnym miejscem, które warto poznać bliżej, jest Rezerwat Przyrody Przylądek Rozewski. Zajmuje on powierzchnię 12 ha, a utworzono go po to, by ochronić pozostałości buczyny pomorskiej. W bukowym lesie rezerwatu można spotkać imponujące, dwustuletnie okazy drzew o obwodzie pnia dochodzącym nawet do 3 metrów. Te majestatyczne buki spowodowały konieczność podniesienia wieży latarni morskiej, aby była nad nimi wyżej położona. Na terenie rezerwatu przyrody znajdują się też piękne, skaliste klify, które urozmaicają krajobraz polskiego wybrzeża.

Rozewie – atrakcje dla dzieci

Jak wiadomo, dzieci są najbardziej wybrednymi podróżnikami. Są za małe, by docenić piękno natury i zachwycać się architekturą nadmorskich obiektów sakralnych. Większość z nich najbardziej cieszy się z wodnych szaleństw na plaży i kupowania pamiątek. Mamy to szczęście, że i do nas mali turyści zaglądają z zaciekawionymi minami. Motylarnia Rozewie pokazuje dzieciom piękno świata motyli i uczy je szacunku do stworzeń, które wraz z nami zamieszkują planetę. Jakie inne atrakcje można zapewnić dzieciom, będąc w Rozewiu? 5 km od Przylądka znajduje się Władysławowo, a w nim Lunapark Sowiński z efektowną kolejką górską oraz młyńskim kołem. Na terenie wspomnianego wyżej parku rozrywki znajdują się też mniejsze urządzenia, które będą odpowiednie dla młodszych dzieci – zamek Azteków, Pałac Śmiechu. W samej Jastrzębiej Górze znajduje się zaś Domek Do Góry Nogami oraz Park Miniatur Latarni Morskich. Na fanów dinozaurów czeka zaś Park Ewolucji w Sławutówku. Można w nim zobaczyć realistyczne rzeźby prehistorycznych gadów, przejechać się pojazdem Flinstonów lub Dino Pociągiem oraz zjeść smaczny posiłek obok miniatury Sfinksa. 

Podsumowując, wakacyjny urlop w Rozewiu to dobry pomysł dla osób, które lubią podróżować w pojedynkę, par, rodzin z dziećmi oraz przyjaciół. Na miejscu czeka na Was moc zróżnicowanych atrakcji, a i okolice słyną z interesujących rozrywek.