Zapraszamy codziennie w godzinach 10-18

Wizyta w Motylarni – super pomysł na gwiazdkowy prezent dla dziecka!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Już niedługo zacznie się coroczny szał zakupowy związany z poszukiwaniem gwiazdkowych prezentów dla bliskich. Jeśli chcesz podarować swoim dzieciom coś naprawdę wyjątkowego, a jednocześnie oszczędzić sobie tournée po sklepach, pomyśl o wizycie w Motylarni Rozewie. To doskonały pomysł na prezent dla dzieci, które fascynują się motylami i nie tylko. Gwarantujemy, że bajkowa sceneria naszej Motylarni przypadnie do gustu każdemu małemu poszukiwaczowi przygód.

Wizyta w Motylarni – upominek dla ciekawych świata

Motylarnia Rozewie jest domem dla kilkudziesięciu gatunków motyli dziennych i nocnych z całego świata. Wnętrze obiektu wypełnione jest roślinnością i kwiatami, przez co przypomina skrawek tropikalnego lasu. Wrażenie to potęguje także podwyższona temperatura i wilgotność, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania motyli. Te zaś poruszają się po Motylarni z pełną swobodą, przelatując nad głowami zwiedzających i eksponując swoje malownicze piękno. Wizyta w Motylarni to jak krótki wypad do innego świata. Jest tu kolorowo, inspirująco i po prostu magicznie. Zarówno dzieci, jak i dorośli przechadzają się po obiekcie z szerokim uśmiechem na twarzy i podziwem w oczach. Jeżeli więc zastanawiasz się, czy wizyta w Motylarni to dobry prezent gwiazdkowy, tu z całą pewnością możemy stwierdzić, że tak! I zaraz powiemy Ci dlaczego.

Wizyta w Motylarni – prezent dla dziecka z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Nasze dzieci żyją w czasach dobrobytu. Mają do swojej dyspozycji dziesiątki markowych zabawek, gadżety elektroniczne, smartfony i inne cuda, o których my w ich wieku nawet nie śniliśmy. Wszystko to sprawia, że coraz trudniej zaskoczyć swoją pociechę jakimś oryginalnym upominkiem. Wizyta w Motylarni Rozewie to nie kolejna zabawka, która będzie kurzyć się w kącie. To niezapomniane doświadczenie i cudowne chwile spędzone w gronie najbliższych. Taki prezent niesie za sobą szereg różnych wartości, w tym przede wszystkim edukacyjnych. Kupując bon do Motylarni Rozewie:

  • zapewniasz swojemu dziecku unikatowy kontakt z motylami z najdalszych zakątków świata,
  • uwrażliwiasz go na piękno natury,
  • uczysz go szacunku dla wszystkich stworzeń zamieszkujących Ziemię,
  • stymulujesz jego zmysły,
  • zwiększysz świadomość ekologiczną swojej pociechy,
  • pobudzasz kreatywność dziecka,
  • towarzyszysz mu w odkrywaniu świata,
  • pokazujesz, że aktywne spędzanie wolnego czasu jest bardziej atrakcyjne niż wpatrywanie się w ekran smartfona.

W czasie zwiedzania Motylarni będziecie mieć też okazję do zrobienia pięknych, pamiątkowych fotografii z kolorowymi motylami w roli głównej. Z pewnością zajmą one zaszczytne miejsce w rodzinnym albumie.

Motylarnia – prezent gwiazdkowy, który cieszy dłużej

Wizyta w Motylarni to upominek, na realizację którego trzeba trochę poczekać. Z tego względu polecamy, by był on dodatkiem do głównego prezentu gwiazdkowego lub też podarunkiem dla całej rodziny. Odłożona w czasie wycieczka uczy dzieci cierpliwości i staje się pretekstem do ciekawych rozmów o motylach, przyrodzie i o tym, co koniecznie chcielibyśmy zobaczyć, będąc już na miejscu. Ponadto wokół wizyty w Motylarni Rozewie można zaplanować weekendowy wypad nad morze czy też wakacyjny urlop. W końcu zlokalizowana jest ona w pobliżu takich kurortów jak Władysławowo, Jastrzębia Góra, Puck oraz Półwysep Helski.

Kiedy zaczyna się sezon w Motylarni Rozewie?

Motylarnia Rozewie nie jest obiektem całorocznym. Nasza działalność rozpoczyna się zwykle na przełomie kwietnia/maja i trwa do końca września. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco informujemy naszych Gości o wszelkich zmianach czy planowanych wydarzeniach. Dlatego warto śledzić nasze profile na platformach takich jak Facebook czy Instagram, aby nie przegapić żadnych aktualności. Zachęcamy do dzielenia się wrażeniami z wizyty w komentarzach. Rodzinne zdjęcia mile widziane!

O czym należy pamiętać, odwiedzając Motylarnię wraz z dziećmi?

Pragniemy, by wszyscy nasi Goście czuli się u nas swobodnie i mogli bez przeszkód podziwiać motyle w ich „naturalnym” środowisku. Jednak z racji tego, że nasi podopieczni latają po całym obiekcie i często odpoczywają na ziemi, w Motylarni obowiązuje kilka zasad, których należy przestrzegać. Przemieszczając się po obiekcie, należy zachować ostrożność, ponieważ motyle mogą siedzieć na ławkach, ścieżkach czy nawet przysiąść sobie na ramieniu zwiedzającego. Wystarczy chwila nieuwagi, by rozdeptać nieszczęśnika lub poważnie go zranić. Z tego też powodu nie wolno dotykać motyli. Skrzydła tych owadów są bardzo delikatne i nawet drobne uszkodzenie ich struktury może sprawić, że stworzenie już nigdy nie wzbije się w powietrze. Przed opuszczeniem obiektu należy sprawdzić, czy przypadkowo nie towarzyszy nam skrzydlaty uciekinier. W tym celu można poprosić o pomoc obsługę, skorzystać z luster ustawionych przy wyjściu lub też wzajemnie się skontrolować. Warto jeszcze dodać, by do Motylarni ubrać się lekko, ponieważ wewnątrz panuje tropikalny mikroklimat. Zapraszamy!

Przeczytaj także: Skąd pochodzą motyle?