Zapraszamy codziennie w godzinach 10-17.

Atrakcje Pomorskie – jakie miejsca odwiedzić?

Województwo pomorskie każdego roku odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów z Polski i zagranicy. Jest to bezsprzecznie jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju, który obfituje w najróżniejsze atrakcje dla dzieci i dorosłych. Pełno tu zapierających dech w piersiach zakątków, którymi zachwycają się miłośnicy fauny i flory, piaszczystych plaż, knajpek i restauracji z regionalnym jedzeniem oraz innych rozrywek typu muzea, parki rozrywki czy imponujące zabytki. Atrakcje w województwie pomorskim są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie. Sprawdź nasz subiektywny ranking!

Województwo pomorskie – gdzie pojechać?

Polskie wybrzeże słynie z wielu popularnych kurortów i pomniejszych miejscowości turystycznych. Wiele z nich znajduje się na terenie województwa pomorskiego i mowa tu między innymi o Trójmieście, Ustce, Władysławowie, Jastrzębiej Górze oraz kurortach zlokalizowanych na Półwyspie Helskim – Chałupach, Kuźnicy, Jastarni, Juracie i Helu. Wszystkie wymienione wyżej miejscowości cieszą się dużym zainteresowaniem turystów i to zarówno w szczycie sezonu, jak i poza nim. Atrakcje województwa pomorskiego dostępne są bowiem nie tylko w wakacje. Region ten tętni życiem niemal przez cały rok. Wybierając się tu na weekend lub dłuższy pobyt, koniecznie weź pod uwagę swoje preferencje dotyczące wypoczynku. Jeśli nie lubisz tłumów i cenisz sobie ciszę, zarezerwuj nocleg w Pustkowie, Poddąbiu lub Ostrowie. Jeżeli zaś nie wyobrażasz sobie urlopu bez wesołego gwaru innych turystów i typowo kurortowej atmosfery, postaw na bardziej znaną miejscowość wypoczynkową. Gdziekolwiek się nie udasz, czeka na Ciebie moc atrakcji, o których szerzej opowiemy za chwilę.

Co warto zwiedzić w województwie pomorskim?

Pomorze oferuje turystom rozległe, czyste i piaszczyste plaże, efektowne klify i gęste lasy, po których można spacerować i urządzać wycieczki rowerowe. Lokalna natura stanowi fenomenalne tło dla innych rozrywek, których w tym regionie nie brakuje. Z czego słynie województwo pomorskie? Atrakcje są tak liczne, że nie sposób umieścić ich wszystkich w jednym wpisie, dlatego na potrzeby naszego bloga stworzyliśmy subiektywną listę najczęściej odwiedzanych miejsc. Oto i ona:

 • Gdańska Starówka,
 • Aleja Gwiazd w Gdańsku,
 • Bulwar Nadmorski w Gdyni,
 • Akwarium Gdyńskie,
 • Muzeum Bursztynu w Łebie,
 • Wydmy w Łebie,
 • Latarnia Morska Rozewie
 • Fokarium w Helu,
 • wioska słowiańska w Sławutowie,
 • Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie,
 • Port Rybacki we Władysławowie,
 • klify w Jastrzębiej Górze,
 • wąwóz Lisi Jar w Jastrzębiej Górze,
 • Gwiazda Północy w Jastrzębiej Górze.

Jeśli chodzi o atrakcje woj. pomorskiego, to nie możemy nie wspomnieć o naszej Motylarni Rozewie, która jest największym tego typu obiektem w Polsce. Znajdziesz ją tuż pod Latarnią Morską Rozewie. Pobyt w Motylarni to doskonała okazja, by bliżej przyjrzeć się tym niesamowitym owadom. Hodujemy motyle i ćmy z najdalszych zakątków świata. Wśród naszych podopiecznych znajdują się m.in. uznawane za najpiękniejsze motyle świata motyle niebieskie z rodziny Morpho oraz największa ćma na świecie – pawica Atlas. Wszystkie okazy są żywe i swobodnie poruszają się po obiekcie, co daje unikalną sposobność, by przyjrzeć im się z bliska i zrobić kilka pamiątkowych zdjęć. Serdecznie zapraszamy!

Atrakcje województwo pomorskie – co jeszcze warto zobaczyć?

Widziałeś już wymienione wyżej atrakcje? Województwo pomorskie ma do zaoferowania znacznie więcej! Jeśli lubisz odkrywać polskie zamki, to koniecznie odwiedź ten w Malborku, Człuchowie lub Bytowie. Jeżeli zaś interesujesz się militariami, obronnością i historią II wojny światowej, to powinieneś zwiedzić Muzeum Techniki Wojskowej Gryf w Dąbrówce, Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu oraz bunkry w Jastarni. Wolisz spędzać czas w parkach rozrywki i jesteś uzależniony od adrenaliny? Czeka na Ciebie Discovery Park Łeba, Lunapark Sowiński we Władysławowie lub Park Linowy Juu-huu w Juracie. Atrakcje w woj. pomorskim to również sporty wodne, krótkodystansowe rejsy statkami wycieczkowymi oraz atrakcje kulinarne. W każdym kurorcie znajdziesz smażalnie i wędzarnie ryb oraz knajpki z regionalnymi potrawami. Z jakich przysmaków słynie Pomorze? Z kaszubskiej zupy rybnej, pieczonych ziemniaków podawanych z sałatką śledziową na śmietanie, ruchanek, gotowanej babki oraz kaczki nadziewanej żurawiną.

Województwo pomorskie – atrakcje na weekend

Jeśli wybierasz się do województwa pomorskiego na weekend, to masz naprawdę sporo czasu, by odwiedzić kilka kultowych atrakcji. Gdańsk to idealne miejsce na rozpoczęcie krótkiej podróży. Spacerując po starówce, będziesz mógł podziwiać piękne kamienice, słynną Bramę Zieloną oraz Długi Targ. Następnie warto udać się do Sopotu, gdzie czeka na ciebie słynne Molo – jedna z najdłuższych drewnianych konstrukcji tego typu w Europie. Gdynia to kolejne interesujące miejsce, znane przede wszystkim ze swojego nowoczesnego portu i statku-muzeum ORP Błyskawica. Jeśli interesujesz się historią, koniecznie odwiedź Westerplatte, symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej. Jeżeli natomiast chcesz odpocząć na plaży, polecamy Jastrzębią Górę – urokliwe miejsce z pięknymi widokami na klify. W trakcie swojej podróży nie zapomnij o odwiedzeniu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w którym znajdują się malownicze trasy spacerowe i rowerowe. A jeśli jesteś miłośnikiem przyrody i efektownych krajobrazów, zarezerwuj czas na wstęp do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie znajdziesz ruchome wydmy oraz przepiękne jezioro Łebsko.