Zapraszamy codziennie w godzinach 10-17.

Jak spędzić urlop nad polskim morzem?

Kiedy przychodzi sezon wakacyjny, wielu z nas zaczyna zastanawiać się, gdzie spędzić urlop. Uogólniając, można wskazać trzy najchętniej wybierane kierunki – morze, góry lub Mazury. Dziś zapraszamy Cię nad polskie wybrzeże, które słynie nie tylko z pięknych, piaszczystych plaż, ale i wielu innych atrakcji. Sprawdź, gdzie nad morze, żeby się nie nudzić!

Urlop nad polskim morzem – dlaczego warto?

Polskie wybrzeże Bałtyku to miejsce, które fascynuje swym naturalnym pięknem niezależnie od pory roku. Piaszczyste plaże, które rozciągają się w kilometrach, są idealnym miejscem na relaks, budowanie zamków z piasku czy długie spacery przy wschodzie lub zachodzie słońca. Morze Bałtyckie zachwyca swoją dzikością, która hipnotyzuje miłośników przyrody, a jednocześnie jest doskonałym miejscem dla zwolenników aktywnego wypoczynku. Nadmorskie kurorty oferują wiele atrakcji, takich jak żeglarstwo, windsurfing czy kitesurfing. Co więcej, nad polskim morzem można odwiedzić wiele urokliwych miast i wsi z bogatą historią, kulturą, smaczną kuchnią regionalną oraz gościnnymi mieszkańcami. A więc niezależnie od tego, czy szukasz spokoju i relaksu, czy przygody i aktywności, urlop nad Morzem Bałtyckim zapewni Ci jedno i drugie. Po prostu jest w czym wybierać.

Gdzie pojechać nad morze, żeby się nie nudzić?

Liczba nadmorskich kurortów jest tak duża, że bez trudu znajdziesz coś dla siebie. Możesz postawić na imprezowe Mielno, przystosowane do potrzeb najmłodszych Władysławowo, słynący z bursztynów Jantar lub Jastrzębią Górę, która uwodzi wysokimi klifami i Latarnią Morską Rozewie. Atrakcje nad morzem są dostępne dla każdego – dla małych, dużych, leniwych i chcących zwiedzić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Jak to mówią, „kto nie jest ciekaw niczego, ten skazany jest na nudę”. Zachęcamy do samodzielnego odkrywania polskiego wybrzeża – samochodem, na pieszo, na rowerach czy z pokładu statku. To idealna destynacja dla samotników, par, rodzin oraz paczki znajomych.

Atrakcje nad polskim morzem – co warto zobaczyć?

Każda nadmorska miejscowość ma coś do zaoferowania. Wszystko zależy od tego, jakich wrażeń i przeżyć poszukujesz. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze atrakcje nad Morzem Bałtyckim.

  • Molo w Sopocie – jest to najdłuższe drewniane molo w Europie, mające ponad 500 metrów długości. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Polsce, idealne na romantyczne spacery czy obserwowanie regat.
  • Latarnia morska w Helu – latarnia, z której rozciąga się przepiękny widok na Morze Bałtyckie i Zatokę Gdańską.
  • Słowiński Park Narodowy – park jest znanym miejscem ze względu na ruchome wydmy, które są jednym z najbardziej unikalnych zjawisk przyrodniczych w Polsce.
  • Port w Gdyni – trzeci co do wielkości port w Polsce o zastosowaniu handlowym.
  • Przylądek Rozewie – z pięknymi trasami spacerowymi i widowiskową Latarnią Morską Rozewie,
  • Promenada Przyjaźni w Mielnie – efektowna trasa spacerowa z licznymi budkami z pamiątkami.
  • Fokarium w Helu – cudowna atrakcja dla dzieci i dorosłych.

To oczywiście tylko subiektywnie wybrane propozycje do zwiedzania. W dobie Internetu zaplanowanie nadmorskiej wycieczki w regionie, do którego się wybierasz, nie zajmie Ci więcej niż 5 minut. Zawsze możesz też skorzystać z podpowiedzi lokalnych mieszkańców, którzy chętnie informują turystów o interesujących miejscach, które warto zobaczyć.

 

atrakcje nad polskim morzem

 

Motylarnia nad morzem – ciekawa atrakcja dla dzieci i dorosłych

Jeśli chodzi o atrakcje nad morzem dla dzieci i dorosłych, to nie możemy nie wspomnieć o naszej Motylarni Rozewie. Stworzyliśmy ją z pasji do motyli i chęci pokazania innym ludziom, jak bardzo fascynujące i różnorodne są to stworzenia. W naszej hodowli znajdują się zarówno rodzime, jak i egzotyczne gatunki tychże owadów. Stworzyliśmy im przyjazne, zbliżone do naturalnych warunki, dzięki czemu motyle czują się u nas jak w domu i swobodnie poruszają się po obiekcie. Pobyt w naszej motylarni to prawdziwa uczta dla wzroku. Zaskoczy Cię feeria barw, delikatność motyli oraz gracja, z jaką poruszają się one w powietrzu. W przeciwieństwie do innych obiektów tego typu nie odgradzamy naszych gości od stworzeń, które chcą podziwiać. Dzięki temu możesz w pełni cieszyć się ich towarzystwem i to dosłownie. Nasze motyle lubią siadać na rękach gości i „pozować” do zdjęć. Ich opiekunowie z kolei chętnie dzielą się z gośćmi swoją wiedzą lepidopterologiczną i ciekawymi opowieściami na temat swoich ulubieńców. Nasza motylarnia nad morzem to obowiązkowy punkt w planie podróży, jeśli na urlop wybierasz się do Władysławowa, Jastrzębiej Góry, Chałup czy Karwi. Wizyta w Motylarni Rozewie to nie tylko doskonała rozrywka, ale także cenna lekcja biologii i ekologii, przypominająca o potrzebie ochrony różnorodności biologicznej na naszej planecie. W sezonie zapraszamy codziennie, od godziny 10.00 do 18.00. Dobra zabawa gwarantowana!

Urlop nad polskim morzem – podsumowanie

Polskie wybrzeże jest pełne niespodzianek. Czekają tu na Ciebie rozległe plaże z piaskiem miękkim jak bawełna, urokliwe porty rybackie, malownicze klify i dostojne latarnie morskie. Nie zabraknie też smacznego jedzenia, przyjaznych ludzi i oryginalnych pamiątek wykonanych z bursztynu. A jeśli zapragniesz ubarwić swój urlop dodatkowymi atrakcjami, czekamy na Ciebie w Motylarni Rozewie.