Zapraszamy codziennie w godzinach 10-18

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Rozewiu: Przewodnik rodzinny

Położone między Władysławowem a Jastrzębią Górą Rozewie jest chętnie odwiedzane przez turystów, którzy planują spędzić swój wolny czas nad morzem. Choć jest to nieduża miejscowość, znajduje się tu kilka atrakcji interesujących zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dowiedz się, jakie rodzinne atrakcje czekają na turystów w Rozewiu!

Rozewie dla rodziny – świetna baza wypadowa do zwiedzania wybrzeża

Rozewie to doskonałe miejsce dla rodzin, które poszukują wygodnej bazy wypadowej do zwiedzania wybrzeża Bałtyku. Atrakcyjne położenie tej miejscowości oferuje urokliwe widoki i możliwość relaksu nad morzem, z dala od tłumów, które są charakterystyczne dla kurortów zlokalizowanych w pobliżu – Władysławowa i Jastrzębiej Góry.

Rozewie to dobra destynacja dla rodzin lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. W tej nadmorskiej miejscowości znajdują się liczne szlaki spacerowe i rowerowe, prowadzące zarówno wzdłuż klifów, jak i przez stare, rozległe, nadmorskie lasy. Największą atrakcją Rozewia jest Latarnia Morska, która jest punkt charakterystycznym na tej części wybrzeża.

W Rozewiu nie brakuje ciekawych zajęć dla rodzin z dziećmi, a bliskość innych nadmorskich miejscowości, pozwala na łatwe dotarcie do dodatkowych atrakcji, jak np. parków rozrywki, oceanariów czy muzeów. Jakie rodzinne atrakcje czekają na turystów w samych Rozewiu?

Atrakcje dla dzieci w Rozewiu – gdzie warto zabrać swoje pociechy!

Będąc w Rozewiu, nie sposób pominąć wizytę w Latarni Morskiej. W sezonie wiosenno-letnim jest oda udostępniana zwiedzającym, w tym dzieciom, które mają minimum 105 cm wzrostu. Wieża ma 33 metry wysokości, a na jej szczyt prowadzą kręte schody, które mogą być wyzwaniem dla młodszych dzieci. Jednak wysiłek jest tego warty, ponieważ ze szczytu latarni rozciąga się piękna, nadmorska panorama, która stanowi efektowne tło dla pamiątkowych fotografii. W samej wieży, na kolejnych piętrach, znajduje się też wystawa miniatur latarni morskich z całego świata oraz sprzętu, który niegdyś był wykorzystywany w nawigacji morskiej. Jest to prawdziwa gratka dla dzieci, które interesują się morzem, podróżami morskimi oraz latarniami właśnie. Jakie inne atrakcje dla dzieci w Rozewiu można odwiedzić?

Najmłodsi turyści wprost przepadają za Domem do Góry Nogami, który znajduje się przy ulicy Latarników. W tym budynku wszystko oparte jest na zjawiskach iluzji, co jest dużym wyzwaniem dla mózgu i błędnika, które „czują się oszukane” niecodziennym widokiem. Wchodząc do domku, można mieć wrażenie, że wszystko zaraz runie, a sami zwiedzający nierzadko mają problem z orientacją i zachowaniem równowagi. Wizyta w Domku do Góry Nogami pozwala nabrać zupełnie innej perspektywy na wszystko to, co nas otacza. Jest to też niecodzienna rozrywka i swojego rodzaju trening dla zmysłów.

W pobliżu Domku do Góry Nogami znajduje się nasza Motylarnia Rozewie, do której również tłumnie ściągają rodziny z dziećmi. Pod dużym namiotem udało się nam stworzyć namiastkę tropikalnego lasu, po którym swobodnie latają kolorowe motyle z całego świata. Rodzice i dzieci mają niepowtarzalną okazję, by przyjrzeć się z bliska tym pięknym owadom, poznać ich zwyczaje żywieniowe i podstawowe potrzeby. Wizyta w Motylarni ma również wymiar edukacyjny. Każdej grupie zwiedzających towarzyszy przewodnik, który oprowadza turystów po obiekcie i opowiada ciekawostki z życia motyli. Dzieci poznają cykl rozwojowy tych owadów, mogą obserwować zachowania motyli w ich naturalnym środowisku i mają styczność z gatunkami, które nie występują w Polsce. Wizyta w Motylarni to jedna z najwspanialszych atrakcji w Rozewiu, która budzi podziw nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Jeśli chodzi o muzea dla dzieci w Rozewiu, to oprócz wystawy latarni morskich w Latarni im. Żeromskiego, warto jeszcze zajrzeć do Parku Miniatur Latarni Morskich, który znajduje się tuż obok Domku Do Góry Nogami. Cała ekspozycja wykonana jest z drewna i zachwyca szczegółowym oddaniem detali.  Jakie inne atrakcje dla dzieci można zobaczyć w pobliżu Rozewia? Kilka kilometrów dalej, w Jastrzębiej Górze, znajduje się Muzeum Figur Woskowych, gdzie można „spotkać się” z największymi gwiazdami ze świata filmu, muzyki i ogólnie pojętego show-biznesu. We Władysławowie z kolei znajduje się Muzeum Iluzji z dziesiątkami luster, plansz, które „oszukują” mózg oraz atrakcjami świetlnymi. We wspomnianym wyżej kurorcie znajduje się też park rozrywki z karuzelami, dużym placem zabaw oraz zapleczem gastronomicznym.