Zapraszamy codziennie w godzinach 10-18

Czym jest motylarnia i dlaczego warto ją odwiedzieć?

Sekretne i ulotne życie motyli fascynuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nic dziwnego – motyle to zwiewne, kolorowe i piękne stworzenia. Na świecie występuje około 150 tysięcy gatunków motyli, a w samej Polsce możemy znaleźć aż 3 tysiące gatunków! Nie zawsze jednak mamy możliwość przyjrzeć się tym niesamowitym stworzeniom z bliska. W związku z tym motylarnie w Polsce cieszą się rosnącą popularnością. Żywe motyle w motylarni przyciągają uwagę i dają możliwość kontaktu z niesamowitą i zjawiskową naturą. Jeśli zastanawiasz się czym jest motylarnia, czy warto odwiedzić takie miejsce i co możesz tam spotkać, nasz wpis jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury!

motylarnia atrakcja turystyczna

Motylarnia – czym jest?

Wielu z nas zastanawia się, gdy słyszy słowo „motylarnia” – co to jest? Czym tak naprawdę są motylarnie? Motylarnią możemy nazwać unikalny, sferyczny obiekt, który posiada specjalnie przygotowany mikroklimat, stwarzający motylom idealne warunki do życia, rozwoju i latania. Innymi słowy, motylarnia to miejsce, w którym możemy spotkać różnorodne gatunki motyli, nawet z najdalszych zakątków świata. Możemy ją porównać do żywej wystawy motyli. Motyle z całego świata w motylarni są na wyciągnięcie ręki! W Polsce możemy znaleźć kilka motylarni, jednak największa z nich to Motylarnia Rozewie. Nasza Motylarnia to niezwykły obiekt, który przyciąga gości z różnych zakątków Polski i nie tylko. Niepowtarzalny mikroklimat, panujący w naszej Motylarni, stwarza obecnym u nas motylom doskonałe warunki do życia. Tropikalny mikroklimat, obecność bujnej roślinności oraz fruwających dookoła motyli sprawia, że Motylarnia Rozewie to doskonałe miejsce do relaksu, w którym możesz się wyciszyć i obcować z naturą.

Jakie atrakcje zapewnia motylarnia?

Co ciekawego może zaoferować motylarnia? Atrakcja turystyczna tego typu z pewnością musi się znaleźć na Twojej liście miejsc do zobaczenia! Dlaczego? Przede wszystkim, w motylarni masz możliwość bliskiego kontaktu z motylami z różnych zakątków świata. Nie musisz podróżować do Azji czy Ameryki Południowej, by zobaczyć z bliska, na własne oczy egzotyczne gatunki motyli. Podczas wizyty w motylarni warto założyć kolorowe ubrania – przelatujące między zwiedzającymi motyle chętnie siadają na wyjątkowo barwnych tkaninach. Być może motyl usiądzie właśnie na Tobie? Oprócz zwiedzania całego obiektu, masz również możliwość wykonania profesjonalnej sesji zdjęciowej z motylami. Jeżeli zatem jesteś modelką lub modelem, albo po prostu fotografem czy agencją marketingową, która poszukuje wyjątkowego miejsca na przeprowadzenie sesji zdjęciowej lub nakręcania filmy – Motylarnia Rozewie stoi przed Tobą otworem! Wykonasz u nas piękne, rodzinne zdjęcia, sesje modowe lub artystyczne w tajemniczym, magicznym klimacie.

Co powinieneś zobaczyć w motylarni?

W Motylarni Rozewie jest wiele atrakcji, które można zobaczyć. Przede wszystkim jednak, warto skupić się na obserwacji egzotycznych motyli z całego świata, które fruwają pomiędzy zwiedzającymi. W dniu wycieczki do motylarni ubierz się lekko, przewiewnie i kolorowo – motyle uwielbiają barwne tkaniny i często przysiadają na nich, by odpocząć. Być może motyl usiądzie właśnie na Tobie? Zabierz ze sobą dobry humor i aparat – dzięki temu uchwycisz wszystkie chwile z tej magicznej wizyty i wykonasz niesamowite zdjęcia pięknych, egzotycznych motyli! Podczas wizyty w naszej Motylarni możesz skorzystać z pomocy przewodnika. Wskaże on wystawy, które warto odwiedzić i dodatkowo opowie o fascynującym życiu motyli. Podczas wizyty w naszej Motylarni warto zobaczyć „okno pojawienia” – jest to specjalna wystawa, która prezentuje wiszące poczwarki. Poza dorosłymi okazami motyli możesz zatem obserwować ich przemianę – od poczwarki do pięknego motyla. 

Motylarnia Rozewie – dlaczego warto ją odwiedzić?

Skoro znasz już wszystkie atrakcje, które czekają na Ciebie podczas wizyty w naszej Motylarni, pewnie zastanawiasz się dlaczego jeszcze warto nas odwiedzić. Spieszymy z odpowiedzią! Przede wszystkim, wizyta w Motylarni Rozewie to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu nad morzem, szczególnie, gdy pogoda nie sprzyja plażowaniu. Jest to niesamowita okazja do obcowania z egzotyczną naturą i doświadczenia na własnej skórze piękna motyli z różnych zakątków świata. Odwiedziny w największej motylarni w Polsce to nie tylko gratka dla miłośników motyli, ale także osób, które uwielbiają tropikalne rośliny. Ze względu na konieczność stworzenia specjalnego mikroklimatu dla egzotycznych motyli, nasza Motylarnia pełna jest, tropikalnych roślin. Wizyta w Motylarni Rozewie jest także korzystna dla zdrowia! Badania naukowe wskazują, że kontakt z przyrodą przyczynia się do obniżenia poziomu stresu i pozwala na zrelaksowanie się. Poza kreatywnym spędzeniem wolnego czasu i doświadczeniu piękna przyrody, dowiesz się także wielu ciekawostek na temat życia motyli. Jest to zatem doskonała okazja do zdobycia przydatnej wiedzy przyrodniczej w praktyce. Możesz w ten sposób poszerzyć swoje zainteresowania naukowe!

Motylarnia – kto powinien ją odwiedzić?

Motylarnię może odwiedzić tak naprawdę każdy, kto jest zainteresowany sekretnym i ulotnym światem motyli. Wycieczka do motylarni, dzięki bogatej ofercie atrakcji, zachwyci nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Nasza Motylarnia cieszy się szczególną popularnością wśród rodzin z dziećmi – wspólne doświadczanie piękna przyrody może być wspaniałym wspomnieniem dla rodziców i świetną atrakcją dla dzieci. Zapraszamy do nas także grupy zorganizowane. Chętnie odwiedzają nas grupy uczniów podczas szkolnych wycieczek oraz grupy przebywające na zorganizowanych, letnich koloniach, ze względu na edukacyjny charakter wizyty. Nasi przewodnicy przekażą dzieciom duża dawkę wiedzy o motylach w atrakcyjny sposób. Ze względu na możliwość wykonania sesji zdjęciowych poza godzinami otwarcia Motylarni, chętnie odwiedzają nas także nowożeńcy oraz profesjonalni artyści – magiczna sceneria w Motylarni Rozewie sprzyja wykonywaniu baśniowych sesji zdjęciowych.