Zapraszamy codziennie w godzinach 10-17.

Wycieczka do motylarni dla dzieci – dlaczego warto ją zorganizować?

Tajemniczy i barwny świat motyli jest szczególnie interesujący dla najmłodszych. Dzieci uwielbiają motyle za ich zwiewny lot oraz kolorowe skrzydła, które mienią się w słoneczne dni. Chcąc wspierać poszerzanie przez dzieci wiedzy przyrodniczej, kupujemy im atlasy oraz książki o motylach, pełne kolorowych ilustracji. Żadna książka nie zastąpi jednak wiedzy zdobywanej w praktyce, poprzez kontakt z żywą przyrodą! W jaki sposób jednak spotkać setki gatunków motyli w jednym miejscu? Wydaje się to niemożliwe, prawda? Okazuje się, że znajdziesz takie miejsce nad Bałtykiem! Motylarnia Rozewie to największa motylarnia w Polsce, w której zgromadzone są najpiękniejsze gatunki motyli z różnych zakątków Ziemi. Wycieczka do motylarni to doskonała okazja, żeby rozwinąć wiedzę naszej pociechy lub zaciekawić go interesującym światem motyli. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie atrakcje czekają na Twoją pociechę podczas wycieczki do Motylarni Rozewie – największej motylarni w Polsce – zapoznaj się z naszym wpisem. Zapraszamy do lektury!

Wycieczka do motylarni dla dzieci – dlaczego warto ją zorganizować?

Wycieczka do motylarni dla dzieci może być niesamowitym przeżyciem, które nasze pociechy zapamiętają na długi czas. Dlaczego zatem warto zorganizować taki wyjazd? Motylarnia Rozewie to jedno z niewielu miejsc w Polsce, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli, mają okazję do obcowania z niesamowitym światem owadów. W dobie częstych wizyt w ogrodach zoologicznych często zapominamy, jak fascynujący może być świat motyli i innych owadów. W Motylarni Rozewie możecie całą rodziną odkrywać sekrety tych niesamowitych stworzeń i podziwiać je z bliskiej odległości. Jest to nie lada gratka, ponieważ nie każdy z nas ma możliwość odwiedzenia przeróżnych zakątków świata w pogoni za egzotycznymi gatunkami zwierząt. W naszej Motylarni czekają na Was egzotyczne gatunki motyli z najróżniejszych części całej Ziemi. Nasze motyle dostępne są na wyciągnięcie ręki! Specjalnie odtworzony mikroklimat, który stwarza naszym motylom doskonałe warunki bytowe, pozwala na chwilowe przeniesienie się do zupełnie innych realiów, szczególnie w niepogodne dni nad polskim morzem. Dzięki temu wizyta w Motylarni Rozewie może być doskonałą rozrywką i ciekawym doświadczeniem, szczególnie, gdy nadmorski klimat nie rozpieszcza, a dzieci domagają się spędzania czasu w aktywny sposób. Wizyta w naszej Motylarni, poza walorami edukacyjnymi, może być także świetnym przeżyciem z perspektywy zmysłowej – barwne kolory motyli, ich kontakt ze skórą i tropikalny mikroklimat z pewnością zachwycą małe dzieci oraz nieco starsze pociechy. Jednym słowem – wycieczka do motylarni to świetna okazja do spędzenia czasu ze swoją pociechą i wspomnienia, które zostaną w pamięci dziecka na długi czas.

wycieczka do motylarni atrakcje dla dzieci

Wycieczki szkolne do motylarni – atrakcyjne lekcje biologii i przyrody

Dlaczego wycieczki szkolne do motylarni to doskonały pomysł? Nic tak nie pozostaje w pamięci, jak wiedza zdobywana w praktyczny, aktywny sposób! Jeśli jesteś nauczycielem i szukasz ciekawej okazji do przekazania swoim uczniom wiedzy na temat motyli, Motylarnia Rozewie oferuje możliwość organizacji grupowych wycieczek. W cenie biletu jest już wliczona pomoc przewodnika, dzięki czemu wiedza na temat motyli jest na wyciągnięcie ręki! Wizyta w Motylarni może stanowić podstawę jednodniowej wycieczki lub doskonałe uzupełnienie kilkudniowego wyjazdu z grupą uczniów. Ogromnym atutem wizyty w Motylarni Rozewie jest fakt bezpośredniego kontaktu z żyjącymi u nas motylami – w odróżnieniu do popularnych w szkołach wizyt w ZOO, uczniowie mają możliwość namacalnego kontaktu z otaczającą przyrodą. Uczniowie mają także możliwość wykonania pięknych zdjęć, które mogą posłużyć jako uzupełnienie slajdów prezentacji na zajęcia w szkole lub jako barwna relacja ze szkolnej wycieczki.

Wycieczki dla dzieci z kolonii w Jastrzębiej Górze – dlaczego warto wybrać motylarnię?

Bałtyk w sezonie wakacyjnym jest częstym wyborem, jeśli chodzi o zorganizowane wyjazdy na kolonie. Zdarza się jednak, że warunki pogodowe nie sprzyjają plażowaniu i budowaniu zamków z piasku. Wówczas dużą pomocą są wycieczki dla dzieci z kolonii, ponieważ pozwalają one wypełnić czas i rozprawić się na dobre z nudą. Zamiast zabierać zorganizowane grupy na wyjścia do muzeów lub zwiedzanie zamków i innych historycznych budowli, warto postawić na interaktywne wyjścia, pełne nowych wrażeń! Wycieczka do Motylarni Rozewie może być doskonałą okazją do obcowania z magicznym światem motyli i spędzenia kilku godzin w tropikalnym klimacie. Podczas wizyty w naszej Motylarni, dzieci i młodzież mają okazję poznania wielu nieoczywistych faktów na temat życia motyli. Nasza Motylarnia zlokalizowana jest w pobliżu Władysławowa i Jastrzębiej Góry, dlatego organizatorzy wyjazdu nie muszą martwić się o skomplikowany dojazd i duże dodatkowe koszty.

Atrakcje dla dzieci w motylarni – co na Ciebie czeka?

Planujesz rodzinną wycieczkę do motylarni? Atrakcje dla dzieci i dorosłych, które u nas znajdziesz, sprawią, że cała rodzina będzie się doskonale bawić! Czego zatem możecie się spodziewać podczas wizyty w Motylarni Rozewie? Przede wszystkim, w naszej Motylarni każdy może skorzystać z pomocy przewodnika. Nasi przewodnicy chętnie zdradzą największe sekrety i nieoczywiste fakty na temat życia motyli z całego świata. Jest to świetna opcja szczególnie dla młodych odkrywców i dzieci o dużych pokładach ciekawości otaczającego świata. Dodatkowo, wycieczka do motylarni to nie tylko nudne zwiedzanie – motyle fruwają po całym terenie obiektu! Zachęcamy do założenia kolorowych ubrań – być może motyl usiądzie właśnie na Tobie? Jeśli jednak Twoja pociecha aktualnie jest bardziej zainteresowana poczwarkami i gąsienicami, nie przejmuj się – mamy atrakcję w sam raz dla Was. „Okno pojawienia” jest miejscem, w którym możecie obserwować wiszące poczwarki, które dopiero przemienią się w najpiękniejsze okazy motyli. Mamy także specjalne okazje dla miłośników fotografii. Naszą Motylarnię można odwiedzić także poza godzinami otwarcia i wykonać niesamowite, rodzinne sesje zdjęciowe!

Odwiedź naszą stronę internetową i zakochaj się w barwnym i ulotnym świecie motyli!