Zapraszamy codziennie w godzinach 10-18

Wizyta w motylarni – co wiedzieć o tym miejscu i jak przygotować się do wizyty

Wybierając się nad morze poza czasem spędzonym na plażowaniu warto poszukać także innych atrakcji, tak by dobrze zorganizować sobie czas i wykorzystać ten pobyt, by poznać atrakcyjne miejsca na wybrzeżu. Takim miejscem będzie niewątpliwie motylarnia Jastrzębia Góra – miejsce, które docenią zarówno dzieci jak i dorośli. Wizyta w takim miejscu to szansa na to, by poczuć się jak w dżungli, zanurzyć się w świat kolorowych motyli, które latają blisko zwiedzających. To wyjątkowe przeżycie, dlatego będąc na wybrzeżu warto wybrać się do tego miejsca. 

Wizyta w motylarni – jak się do niej przygotować?

Decydując się na wizytę w motylarni warto poznać zasady, na jakiej ona funkcjonuje, by wiedzieć kiedy się tam wybrać, jak się do tego przygotować. Najlepszym momentem na wizytę w motylarni będą godziny poranne, ponieważ w tych godzinach motyle są najbardziej aktywne, dlatego wizyta może przynieść najwięcej przeżyć. Jednocześnie warto wybierać na taką wizytę słoneczne dni, ponieważ to wtedy można się spodziewać największej aktywności motyli. 

Chcąc się dobrze przygotować do wizyty w motylarni warto przede wszystkim zadbać o to, by mieć sporo czasu na taką wizytę. Chodzi o to, by skorzystać z tego, co niesie za sobą motylarnia, a więc miejsca, które ma gwarantować relaks. Dlatego w motylarni nie można się spieszyć, warto poświęcić chwilę na oderwanie od codzienności i tego co zostaje poza motylarnią. Wchodząc do tropikalnego świata warto mieć czas tylko dla siebie. Poza tym przygotowując się do wizyty w motylarni warto zadbać o lekki strój, przygotować sobie lekkie nakrycie głowy, można także zabrać ze sobą aparat, ponieważ nie będzie brakowało atrakcji, które można będzie sfotografować. 

jak zachowywać się w motylarni

Co powinieneś wiedzieć o motylarni?

Niewątpliwie jeśli w grę wchodzi wizyta w motylarni wskazówki jakie zaproponujemy mogą się okazać pomocne. Warto poznać to miejsce i zrozumieć czym się charakteryzuje. Przede wszystkim to namiastka klimatu tropikalnego, dlatego wybierając się tam należy spodziewać się wysokiej temperatury. W motylarni jest zawsze ciepło i bardzo zielono. To miejsce gdzie żyje kilkadziesiąt gatunków motyli egzotycznych, niektóre z nich mają nawet 30 cm rozpiętości skrzydeł. Trzeba wiedzieć, że motyle są wszędzie, mogą usiąść na głowie, ramionach, przelecieć przed nosem. W motylarni można liczyć na opiekę przewodnika, który w cenie biletu będzie opowiadał o motylach, zdradzi ciekawostki o ich życiu. Wizyta w motylarni to również szansa na to, by nie tylko zobaczyć piękne egzotyczne motyle, ale będzie to okazja do tego, by poznać cykl życia motyla, zobaczyć kolejne stadium rozwoju od jaj przez poczwarkę, gąsienicę i dorosłego motyla. W motylarni motyle są wszędzie, dlatego planując wizytę w tym miejscu trzeba zachować ostrożność, bo motyla można spotkać wszędzie. Dlatego trzeba być ostrożnym, by przypadkiem nie usiąść na motylu albo go nie zdeptać. To bardzo delikatne stworzenie, dlatego motyli nie wolno dotykać, ponieważ nasz dotyk może uszkodzić ich skrzydła. Omawiając motylarnię trzeba jeszcze wspomnieć o takiej kwestii jak wizyta w motylarni cena. Bilety są dostępne w cenie 19 złotych od dorosłej osoby, 16 złotych dla młodzieży, natomiast dzieci do 3 roku życia mają darmowy wstęp do motylarni. 

Jak się ubrać na wizytę w motylarni?

Wiele osób zastanawia się jak się ubrać do motylarni. Wybierając się do tego miejsca powinniśmy pamiętać, że znajdujące się tam motyle to egzotyczne gatunki, które wymagają stworzenia odpowiednich warunków. Dlatego w motylarni panuje mikroklimat tropikalny i można się spodziewać dużej ilości zieleni i wysokiej temperatury. W związku z tym planując wizytę w motylarni warto zdecydować się na założenie lekkich ubrań, krótkie rękawki, krótkie spodenki czy zwiewne sukienki to najlepszy wybór. Jednocześnie strój jaki będzie się zakładało do motylarni może być kolorowy. Zakładając wielobarwne ubrania zwiększa się szansę na bliski kontakt z motylami. Trzeba pamiętać, że motyle najchętniej siadają na tym co kolorowe, więc takie ubranie to szansa na to, że motyl na nas usiądzie. Chcąc więc czerpać jak najwięcej przyjemności z wizyty w motylarni warto zadbać o odpowiedni strój i sprawić nim, by motyle w motylarni się nami zainteresowały, potraktowały jak piękny kwiat, na którym warto siadać. 

Wizyta w motylarni – czy warto zabrać do niej dzieci?

Motylarnia została stworzona jako to miejsce, które ma cieszyć zarówno dzieci jak i dorosłych, dlatego wizyta w motylarni z dziećmi to będzie doskonała decyzja. Warto więc zaplanować sobie taką wizytę, musimy jednak pamiętać, że wybierając się z dziećmi do tego miejsca trzeba zachować ostrożność i mieć kontrolę nad dziećmi. Bliskie spotkanie z motylami będzie bez wątpienia wielką atrakcją dla dzieci, jednak trzeba również mieć na uwadze to, że dzieci nie zachowają takiej ostrożności jak dorośli, dlatego trzeba mieć nad nimi kontrolę, by przypadkiem nie dotykały motyli, nie zdeptały motyla czy nie próbowały go złapać. Na pewno jednak będąc na wakacjach całą rodziną do motylarni również warto się wybrać razem, ponieważ od dzieci przez dorosłych aż do staruszków każdy w motylarni będzie mógł się poczuć zrelaksowany i doceni wyjątkowy klimat tego miejsca. 

Jak obchodzić się z motylami? – przydatne wskazówki

Chcąc się wybrać do motylarni należy mieć również wiedzę o tym jak należy zachowywać się przy motylach. To bardzo istotna kwestia, ponieważ motyle do istoty, które są szczególnie delikatne więc należy się z nimi właściwie obchodzić. Odwiedzając motylarnię można pozwolić na to, by motyle na nas siadały, jednak nie powinno się ich dotykać rękami. W ten sposób można doprowadzić bowiem do uszkodzenia ich delikatnych skrzydeł. Jeśli motyl na nas usiądzie nie można więc go brać w ręce, a przed wyjściem z motylarni należy go delikatnie strząsnąć z ubrania. Nie wynosimy motyli z motylarni, ponieważ w środowisku poza motylarnią nie będą w stanie przetrwać. Dlatego będąc w motylarni musimy pamiętać, że nasze motyle można oglądać, można robić im zdjęcia, ale pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać, ponieważ doprowadzi do ich uszkodzenia i wtedy motyle zginą.