Zapraszamy codziennie w godzinach 10-18

Motylarnia – kiedy jest otwarta i jakie są ceny biletów?

Końcówka roku to czas podsumowań i tworzenia nowych planów na kolejne miesiące. Często plany te obejmują mniejsze i większe wycieczki, na które czekamy z utęsknieniem, dzięki czemu codzienność staje się bardziej znośna i mniej przytłaczająca. Jeśli i Ty lubisz wyszukiwać w Internecie miejsca, które warto odwiedzić, gdy pogoda za oknem stanie się bardziej przyjazna, to możemy polecić Ci wizytę w Motylarni pod Latarnią Morską w Rozewiu. Kiedy Motylarnia jest otwarta? Co ciekawego można w niej zobaczyć? Zaraz wszystko wyjaśnimy!

Kiedy motylarnia jest otwarta?

Motylarnia jest obiektem sezonowym i przyjmuje gości od końca kwietnia do końca września, choć termin otwarcia i zamknięcia obiektu jest płynny i wynika przede wszystkim z aktualnej sytuacji pogodowej. Dokładne informacje dotyczące naszej działalności dostępne są w naszych mediach społecznościowych np. na Facebooku, gdzie na bieżąco informujemy osoby nas obserwujące o planowanych zmianach. Godziny otwarcia Motylarni w sezonie pozostają niezmienne. Zapraszamy codziennie od 10.00 do 18.00. We wcześniejszych godzinach często realizujemy na terenie obiektu profesjonalne sesje fotograficzne z udziałem motyli. Z naszych usług korzystają m.in. fotografowie ślubni oraz firmy kosmetyczne. Chęć wynajęcia Motylarni na sesję należy wcześniej uzgodnić, dlatego zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Ile kosztuje bilet do Motylarni?

Bilety do Motylarni dostępne są w różnych przedziałach cenowych. Bilety ulgowe przysługują uczniom, studentom, osobom z niepełnosprawnością oraz seniorom. Przygotowaliśmy też atrakcyjną ofertę wstępu dla rodzin oraz grup zorganizowanych. Aktualne ceny biletów znajdują się w zakładce bilety. 

Grupy zorganizowane zobligowane są do dokonania rezerwacji terminu odwiedzin na co najmniej na jeden dzień przed planowaną wizytą. Warto podkreślić, że dzieci do lat 3 mogą zwiedzać Motylarnię bezpłatnie, po okazaniu dokumentu potwierdzającego ich wiek.

Jak ubrać się do Motylarni?

W Motylarni panują iście tropikalne warunki, ponieważ muszą one sprzyjać motylom i innym naszym podopiecznym. Wysoka temperatura połączona z wysoką wilgotnością powietrza sprawiają, że można poczuć się u nas jak w lesie amazońskim i warto wziąć to pod uwagę, planując strój na wycieczkę. Rekomendujemy wybór odzieży lekkiej, przewiewnej i wykonanej z naturalnych, oddychających tkanin. Warto sięgnąć po kolorowe elementy garderoby, ponieważ motyle rozróżniają znacznie więcej barw niż człowiek i dosłownie lgną do kolorowych rzeczy, które kojarzą im się z kwiatami.

Jak ubrać się do Motylarni na profesjonalną sesję fotograficzną? To w dużej mierze zależy od rodzaju i koncepcji samej sesji zdjęciowej. Z powodzeniem można zrealizować u nas zdjęcia artystyczne, bajkowe, sensualne, portretowe, produktowe oraz ślubne. Z przyjemnością pomożemy wybrać odpowiednią scenerię i zapewnimy uczestnikom sesji prywatność.

Co ciekawego można zobaczyć w Motylarni?

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zaaranżować nasz obiekt w taki sposób, by przypominał zakątek tropikalnego lasu, ale oczywiście główną rolę grają u nas motyle z całego świata, które swobodnie przemieszczają się po Motylarni i cieszą oczy zwiedzających. Hodujemy kilkadziesiąt gatunków motyli pochodzących z różnych kontynentów i są to zarówno motyle dzienne, jak i nocne. Można u nas zobaczyć na żywo:

  • zjawiskowe niebieskie motyle z rodziny Morpho Peleides,
  • intrygujące motyle sowie z rodziny Caligo Memnon,
  • największe ćmy na świecie, czyli motyle nocne z rodziny Attacus Atlas,
  • motyle z gatunku Kallima Paralekta, które wyglądają jak uschnięty liść
  • i o wiele, wiele więcej.

Uśmiechy na twarzach naszych gości, a zwłaszcza dzieci, wywołują również żółwie, które leniwie wypoczywają na swoim wybiegu pośród kolorowych roślin i latających motyli.

Dlaczego warto odwiedzić Motylarnię?

Wizyta w Motylarni Rozewie to wspaniała atrakcja dla całej rodziny, par, grup zorganizowanych oraz wszystkich tych, którzy interesują się motylami i którzy lubią podziwiać ich ulotne piękno. Oprowadzając gości po obiekcie, staramy się dzielić z nimi wiedzą o motylach, w ciekawy i przystępny sposób. W Motylarni można prześledzić cykl życiowy motyli, zobaczyć, czym żywią się te fascynujące stworzenia oraz jakie zachowania przejawiają one względem siebie. Nie tylko pozwalamy na swobodne obcowanie wśród motyli, ale też edukujemy, uświadamiamy i uczymy szacunku do tych kolorowych i kruchych owadów, które przez wieki wypracowały sobie naprawdę imponujące sposoby przetrwania w coraz mniej przyjaznym dla nich świecie. Dlatego, jeśli w nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim planujesz wycieczkę na Hel, do Władysławowa lub Jastrzębiej Góry, gorąco zachęcamy Cię, żebyś uwzględnił/uwzględniła w swoich planach wizytę w Motylarni. Gwarantujemy moc atrakcji z motylami w roli głównej, niezapomniane przeżycia i możliwość zrobienia wyjątkowych zdjęć. Do zobaczenia w kwietniu!